SON DAKİKA

Gazete İç Ses

Lotus

MURAT KURUM:’BU MEYDAN, ‘REKLAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, GERÇEK BELEDİYECİLİK’ DİYOR

MURAT KURUM:’BU MEYDAN, ‘REKLAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, GERÇEK BELEDİYECİLİK’ DİYOR
Bu haber 23 Mart 2024 - 12:03 'de eklendi.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe mitinginde vatandaşlara hitap etti. Maltepe meydanındaki coşkuya değinerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Bu meydan, ‘Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik’ diyor. İnşallah 31 Mart’ta Maltepe, Cumhur İttifakı diyecek. Maltepe, Murat Kurum diyecek. Maltepe Kadem Ekşi diyecek.

 Biz de diyoruz ki bu seçimlerde Maltepe herkese çok büyük ders verecek!

 Maltepe, yeniden İstanbul diyecek, yeniden sandıkları patlatacak, yeniden rekorlar kıracak. O muhteşem rekora hazır mıyız? Şu son 1 haftada gece gündüz demeden Maltepe için çalışacak mıyız?’’ şeklinde konuştu.

İstanbul’un huzursuz ve mutsuz olduğunu söyleyen Kurum, ‘’Geride bıraktığımız 5 yılda şunu net bir şekilde gördük. İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı olmaktadır. İstanbul, beceriksizliğe mahkûm edilmektedir.  Oysaki İstanbul’umuz, ihmale gelmez. İstanbul’umuz, sorunlarına çözüm bulunmasını ister.  Hepimiz biliyoruz ki, gerçek belediyecilik, önce vatandaşımızın gönlünde olmaktır, hanesinde olmaktır, yanı başında olmaktır. Onun dertleriyle dertlenmek, sorunlarını çözmektir. Çözünceye kadar da yanı başından ayrılmamaktır.  

 Kardeşlerim, işte bunu en iyi bilen, en iyi yapan kimdir? AK Parti teşkilatlarıdır. AK Parti kadrolarıdır. Cumhur İttifakı belediyelerimizdir.

 Ama merak etmeyin. Biz sizlerle el ele, omuz omuza vererek İstanbul’umuzu son 5 yıllık fetret döneminden mutlaka ve mutlaka çıkartacağız. Sözümüz sözdür, İstanbul’umuzun yeniden yükselişini hep birlikte başlatacağız.’’ dedi.

“Kentsel dönüşümde ne İstanbul’a ne Maltepe’ye dair tek bir çivi çakmadılar”

 Murat Kurum, Maltepelilerin son 5 yılda hiçbir talebinin karşılanmadığını dile getirdi. Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, ‘’Hiçbir isteğiniz yerine getirilmedi, hiçbir sorununuz çözülmedi.  İşte Maltepeliler olarak en çok kentsel dönüşümü talep ettiniz, ulaşım çilesinden kurtulmak istediniz. Ama hem mevcut CHP’li İBB hem de CHP’li Maltepe Belediyesi sizi ne gördü ne duydu.  

 Kentsel dönüşümde ne İstanbul’a ne Maltepe’ye dair tek bir çivi çakmadılar. ‘Her yıl 20 bin, 5 yılda 100 bin konut dönüştüreceğiz’ dediler, deprem dönüşümü mecliste görüşülürken zoom toplantılarında CHP’yi dizayn etmeye çalıştılar.

 5 yıldır yapmadıkları gibi şimdi de utanmadan sıkılmadan milletimizin karşısına çıkıp; “125 bin konutta dönüşümün önünü açacağız.” diyorlar. Beş yıldır dönüşüm namına tek bir adım atmayan sizsiniz! Deprem dönüşümüne gerek yok diyen sizsiniz. Depreme dayanıksız binaları yenilememize karşı çıkan, bunun için de projelerimizi iptal ettirmek için mahkeme mahkeme dolaşan sizsiniz.

 Aziz milletimiz bu bahane siyasetiyle İstanbul’un 5 yılını heba edenleri 31 Mart’tagereken cevabı verecek.Bundan önce nasıl afetlerde milletimizin yanına gittiysek aynı anlayışla milletimize koşacağız. İstanbul için çalışacak kadroları 1 Nisan’da iş başına getirecek.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

“Deprem dönüşümünü yapacağız”

Sokaklarında vatandaşların huzur içerisinde olduğu bir İstanbul hayal ediyoruz diyen Murat Kurum, “1 Nisan’da hep birlikte mutlu olacağız. Annelerimizin ayrıştırılmadığı, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı bir İstanbul istiyoruz. Ben bundan önce nasıl milletimizin bizden beklediği işleri yapmak için gece gündüz çalıştıysam bundan sonra da aynı anlayışla İstanbul’un 39 ilçesi, 964 mahallesi için ekip arkadaşlarımla birlikte vatandaşımızın yanında olacağız. Vatandaşımız bizi aradığında biz iftiraların, dedikoduların, bahanelerin arkasında olmayacağız. Bizi aradığında biz vatandaşımızın yanında olacağız. El ele vereceğiz, aziz İstanbul’umuzu hak ettiği günlere kavuşturacağız.” dedi.

“Balya balya paralarla fotoğraf veriyorlar. Kule yapıyorlar”

Sosyal medyaya sızan para sayma görüntüleri üzerinden mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum,‘’Ulaşımla ilgili verdikleri vaatleri bile hatırlamıyorlar. Ama 30 yıl önce köftecideki köfte hikayesini çok iyi hatırlıyorlar. Çünkü İstanbul’a ilişkin bir hayalleri ve dertleri yok. Çünkü İstanbul’u bir rant olarak görüyorlar. Kırklareli başkanına diyorlar ki ‘sen aday olma, biz sana İstanbul’dan makam verelim, bizim önümüze geçme’ diyorlar. Bu anlayış İstanbul’u nereye götürür? Bunların yaptığı anca İstanbul’un kaynaklarını israf etmek, geleceğini ihmal etmek, buranın kaynaklarını, paralarını israf ederek kendi geleceklerini inşa etmek için kullanıyorlar. Görüntülere de yansıyor, balya balya paralarla fotoğraf veriyorlar. Kule yapıyorlar. Milletine hizmet etsene, Maltepe’nin otobüs eksiğini gidersene, Maltepe’nin beklediği kentsel dönüşümü yapsana. Yapmazlar çünkü İstanbul’dan bir haberler. Ama merak etmeyin, biz bitirecek olan kadrolar işte buradadır. Ulaşımla ilgili verdikleri vaatleri bile hatırlamıyorlar. Ama 30 yıl önce köftecideki köfte hikayesini çok iyi hatırlıyorlar. Çünkü İstanbul’a ilişkin bir hayalleri ve dertleri yok. Çünkü İstanbul’u bir rant olarak görüyorlar. Kırklareli başkanına diyorlar ki ‘sen aday olma, biz sana İstanbul’dan makam verelim, bizim önümüze geçme’ diyorlar. Bu anlayış İstanbul’u nereye götürür? Bunların yaptığı anca İstanbul’un kaynaklarını israf etmek, geleceğini ihmal etmek, buranın kaynaklarını, paralarını israf ederek kendi geleceklerini inşa etmek için kullanıyorlar. Görüntülere de yansıyor, balya balya paralarla fotoğraf veriyorlar. Kule yapıyorlar. Milletine hizmet etsene, Maltepe’nin otobüs eksiğini gidersene, Maltepe’nin beklediği kentsel dönüşümü yapsana. Yapmazlar çünkü İstanbul’dan bir haberler.

Ama merak etmeyin, biz İstanbul’un hakkını İstanbul’a teslim edeceğiz. İstanbul’un parasını İstanbul’a harcayacağız. Maltepe’nin parasını gözümüz gibi koruyacağız. Emanet bileceğiz.” diyerek vatandaşların hakkına sahip çıkacaklarını söyledi.

“Ulaşım da bir adım atmadılar”

Otopark ve taksi sorununu çözmedikleri gibi ulaşımda da herhangi bir adım atmadıklarına dikkat çeken Kurum, “230 km metro yapacağız dediler, maalesef sözlerini tutmadılar. Dünyanın en fazla metro ihalesinin iptal edildiği bir anlayışla karşı karşıyız. Bu yalancı başkan utanmadan sıkılmadan bir de bizim Kadir abi zamanında attığımız metro temellerini ben attım diyor. Bu kadar arsızlar ya. Gelsen şu Maltepe’nin bir sokağına çıksan milletin ne derdi var, milletin senden ne beklentisi var görürsün. Ama öyle bir niyet yok. Taş üstünde taş koymadılar yapmadılar. Tek bir yatırım yapmadılar. Şu koca 5 yılda tek bir metro ihalesi çıkılmamış. Şu 5 yılda geriye dönüp baktığınızda İstanbul’da hatırlayacağımız ne var biliyor musunuz; balya balya paralar, metro hatlarının iptal edilmesi, Sancaktepe hattına hafriyat dökülmesi, Dolmabahçe Levazım Tüneli‘ne beton dökülmesi. Engellendik, yaptırmadılar, ettirmediler. Bundan başka bir şey hatırlıyor muyuz? Koca 5 yılda İstanbul’a bıraktığınız eser işte bu. Metrobüs kuyruklarında, metro duraklarındaki çileyi görüp hiçbir utanma, hiçbir arlanma yok. O manzara sizin eseriniz. Bunların tek bir sebebi var, o da İstanbul’a karşı ilgisizlik, beceriksizlik, ihmalkarlık. Yatırım yapmadıkları gibi bizim yaptığımız işlere de sahip çıkmaya çalışıyorlar. Bunların maalesef dikili bir eserleri olmadığı gibi İstanbul’a iş yapmakla ilgili de bir beklentileri, bir hayalleri yok. Biz Maltepe’mizle el ele vereceğiz ve Maltepe’mizin güzel yarınları için hep birlikte yapacağız.” şeklinde ifade etti.

“Maltepe’de hiçbir vatandaşımız kentsel dönüşümle ilgili sıkıntı çekmeyecek”

“1 Nisan’dan itibaren de Maltepeli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diyen Kurum,İstanbul’un hakkını İstanbul’a teslim edeceğiz. İstanbul’un parasını İstanbul’a harcayacağız. Maltepe’nin parasını gözümüz gibi koruyacağız. Emanet bileceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Ulaşımda da her işte olduğu gibi bir adım atmadılar. Otopark sorununu, taksi problemini çözemediler. 230 km metro yapacağız dediler, maalesef sözlerini tutmadılar. Dünyanın en fazla metro ihalesinin iptal edildiği bir anlayışla karşı karşıyız.

Bu yalancı başkan utanmadan sıkılmadan bir de bizim Kadir abi zamanında attığımız metro temellerini ben attım diyor.Bu kadar arsızlar ya. Gelsen şu Maltepe’nin bir sokağına çıksan milletin ne derdi var, milletin senden ne beklentisi var görürsün.Ama öyle bir niyet yok.Taş üstünde taş koymadılar yapmadılar.Tek bir yatırım yapmadılar. Şu koca beş yılda tek bir metro ihalesi çıkılmamış.Şu beş yılda geriye dönüp baktığınızda İstanbul’da hatırlayacağımız ne var biliyor musunuz; balya balya paralar, metro hatlarının iptal edilmesi, Sancaktepe hattına hafriyat dökülmesi, Dolmabahçe Levazım Tüneli‘ne beton dökülmesi. Engellendik, yaptırmadılar, ettirmediler bundan başka bir şey hatırlıyor muyuz?Koca beş yılda İstanbul’a bıraktığınız eser işte bu.Metrobüs kuyruklarında, metro duraklarındaki çileyi görüp hiçbir utanma,hiçbir arlanma yok.O manzarasizin eseriniz.Bunların tek bir sebebi var, o da İstanbul’a karşı ilgisizlik, beceriksizlik, ihmalkarlık.Yatırım yapmadıkları gibi bizim yaptığımız işlere de sahip çıkmaya çalışıyorlar.Bunların maalesef dikili bir eserleri olmadığı gibi İstanbul’a iş yapmakla ilgili de bir beklentileri, bir hayalleri yok.İnşallah biz Maltepe’mizle el ele vereceğiz ve Maltepe’mizin güzel yarınları için hep birlikte yapacağız.

Biz her zaman olduğu gibi 1 Nisan’dan itibaren de Maltepeli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Maltepe’de hiçbir vatandaşımız kentsel dönüşümle ilgili bir sıkıntı çekmeyecek. Biz İstanbul Büyükşehir belediyesi olarak her türlü desteği vereceğiz ve Maltepe’nin sokaklarını annelerimizle, babalarımızla birlikte nakış nakış işleyeceğiz.Burada hiçbir sorun, hiçbir problem kalmaması adına önce Maltepe’nin beklediği imar planlarını yapacağız.Ardından da el ele vereceğiz bu dönüşümü gerçekleştireceğiz. Maltepe’mize çok güzel bir botanik park kazandırıyoruz.Botanik farkımızla birlikte inşallahMaltepe’nin gençleri için kadınları için bu projeyi de yapacağız.Biz Maltepe’yle el ele yürüyeceğiz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

E-GAZETE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
+7
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 23 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+ + + + +11° +13°
+ + + + + +
İLGİLİ HABERLER