SON DAKİKA

Gazete İç Ses

İmamoğlu’ndan Maltepe ve Tuzla’dan dikkat çeken göndermeler…

İmamoğlu’ndan Maltepe ve Tuzla’dan dikkat çeken göndermeler…
Bu haber 10 Mart 2019 - 18:55 'de eklendi.

Ekrem İmamoğlu’ndan ”nefret” göndermesi: Nefretle yol yürüyen insanlar, zayıf insanlardır!

Ekrem İmamoğlu’ndan Yıldırım’a ”yeşil” yanıtı: Göremiyorsanız, gözlük takın, ben kullanıyorum!

İmamoğlu bügün Sarıyer,Maltepe ve Tuzlada seçim çalışmalarına devam etti.

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, son dönemde yaşanan ”nefret tartışmalarına” Maltepe’de düzenlenen ”Samsunlular Buluşması”nda yanıt verdi. İmamoğlu, ”Öfke kusan, kin kusan, hatta ‘Nefret edin’, ‘Nefret ettim’, ‘Nefret ederim’ diye cümleler kuran insanlara şunu söylüyorum: Ben, İBB Başkan adayıyım. İnşallah da İBB Başkanı olacağım. Nefret öyle bir duygudur ki, içinizdeki kin duygusunu besler ve yakar, bitirir, bütün duygularınızı eritir, yok eder. Ben, bu şehre nefret etmek için yönetici olmayacağım, olmam da. Bu şehirde yaşayan tek bir kişiden bile nefret ederek yöneticilik yapılmaz. Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır. Ben, gücünü toplumdan alan ve toplumun her ferdini seven bir insan olarak, sizin gücünüzle, güçlü bir insan olacağım. Her birinizden elde edeceğimiz duygularla herkesi seveceğim” dedi. 

SARIYER – MALTEPE / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugüne kadar sokaklarda sürdürdüğü seçim turuna, bu kez ”sabah sporu” ile başladı. Sarıyer Belgrad Ormanı Yürüyüş Parkuru’nda partililer ve vatandaşlarla buluşan İmamoğlu’na, eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti. İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, partililer ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu sırada Dilek İmamoğlu’nun yanına gelen bir kadın vatandaş, ”Biz sizinle görüşelim, orası ilgi alanı içinde” diyerek espri yaptı. Vatandaşları fotoğraf çektirme taleplerini kırmayan İmamoğlu, ”Biraz da spor yapalım” diyerek izin istedi. Bu sırada bir vatandaşın, kalabalık arasında görmekte zorlandığı İmamoğlu’nu kastederek, ”Aha da gördüm” demesi, gülüşmelere yol açtı. Bir vatandaş da çocuğunu İmamoğlu’nun kucağına vererek poz vermesini istedi ve espriyi patlattı: ”Anası da gelsin. Anasını da aldı geldi.”

Piknik miting!

İmamoğlu, parkur girişinde mikrofonu alıp vatandaşlara kısa bir ”piknik mitingi” yaptı. İmamoğlu, ”Belgrad ormanı dünya güzeli doğa harikası bir bölge. Elbette her yönüyle korunması ve yarınlara devredilmesi gereken bir miras. Çok zarar verildi İstanbul’a. Çok kötü işler yapıldı. Artık İstanbul’un ekseninin başka bir yöne evrilmesi lazım. Bu tür alanlar var etmemiz lazım bu kentte. Bunu başarmalıyız ve bunu başarırız da. Farkında mısınız? Biz, iki aydır konuşalı beri artık mega proje kayboldu gitti. Bir şey diyemiyorlar. Sadece çocuk diyorlar, kadın diyorlar ve gönülden bahsediyorlar, yeşil alandan bahsediyorlar. Çareleri kalmadı çünkü. Ama en azından şu kampanya döneminde bile doğruyu öğrettim. Bu güzel bir şey. Bir de yönetime gelirsek be şehre büyük kazanımlar elde edecek inşallah. Doğrunun, güzelin yanında olacağız. Doğanın, çocukların, hayatın yanında olacağız. Yeşil kuşaklar üreteceğiz bu kentte. Yaşam vadileri üreteceğiz. 20 milyon metre yeşil alan üreteceğiz. Onlar her ne kadar piyangodan bulmuş gibi anlatsalar da bizim kafamızda zaten bunları üretmek var. Bütün İstanbul’un böyle güzel olmasını diliyorum” dedi.

Dilek İmamoğlu: ”Artık ben de maratondayım”

İmamoğlu, konuşmasının ardından yürüyüşüne devam etti. Yürüyüşlerini bitiren vatandaşlar da İmamoğlu’nu karşılarında görünce fotoğraf çektirerek, ”Başkanım, gelin beraber koşalım” teklifinde bulundu. Kalabalık bir grupla yürüyüşünü gerçekleştiren İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını da yürüyerek yanıtladı. Gazeteciler, Dilek İmamoğlu’na da ”seçim maratonu” ile ilgili soru yöneltti. Dilek İmamoğlu, soruyu, ”Artık, ben de bu maratondayım. Çocuklardan da izni aldık. Zaten bu yoğun tempoya alışığız. Bugün çok güzel oldu. Uzun süredir buraya gelmek istiyorduk” şeklinde yanıtladı.

Vatandaşa elleriyle Çayeli baklavası ikram etti

İmamoğlu, yürüyüşünü tamamladıktan sonra, dün akşam, Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ”Çayeli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Kutlamaları” kapsamında kurulan tezgahtan satın aldığı 2 tepsi ev baklavasını vatandaşlara dağıttı. Kendisine verilen çakı ile baklavaları kesen İmamoğlu, ”Kim cesur” diyerek ilk baklavayı kimin almak isteyeceğini sordu. İlk baklavayı, Gülbin Yüce adlı vatandaşa ikram eden İmamoğlu, kalan tatlıları da kendi elleriyle tek tek kalabalığa ikram etti.

”Şehre ihanet etmek isteyenlere izin vermeyeceğiz”

Sarıyer’den Maltepe’ye geçen İmamoğlu, Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği, ”Samsunlular Buluşması”na katıldı. İmamoğlu’na bu toplantıda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte CHP İstanbul milletvekilleri eşlik etti. İstanbul’un asla ihanet edilmemesi gereken bir şehir olduğunu belirten İmamoğlu, ”Baş üstünde tutulmalı. Bu şehre zarar veren her unsur kenara konulmalı. Belgrad Ormanları’ndan buraya geliyorum. 100 yıllarca yılda oluşmuş bir doğa harikası. Bazı güzelliklerin oluşması, yüz yıllar sürüyor. Ama geliyor bir kişi, bir yanlış yapıyor, o güzellikleri kesip, doğrayıp gidiyor. Böyle kadim, büyük kentleri yönetirken, alacağınız kararları çok tartıştırmalı ve bir eylemde bulunurken, bu şehre bir çivi çakarken, bin kere düşünüp, bir kere hareket etmelisiniz. Aksi taktirde, yaptığınız işlerin ihanet olduğunu anlatırsınız ama iş işten geçmiş olur. Biz, bu şehre asla ihanet etmeyeceğiz. 16 milyondan alacağımız güçle, birileri bu şehre ihanet etmek istiyorsa, ona da müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

”İnsanları ayrıştıran anlayışın karşısındayız”

”Bu şehri ve bu şehrin insanlarını ayrıştıran anlayışın da karşısındayız” diyen İmamoğlu, ”Bu salonda bile farklı yörelerin, farklı insanları var. 7 bölge 7 renk. 16 milyon insanıma aynı gözle bakan bir yönetici olacağım. Öfke kusan, kin kusan, hatta ‘Nefret edin’, ‘Nefret ettim’, ‘Nefret ederim’ diye cümleler kuran insanlara şunu söylüyorum: Ben, İBB Başkan adayıyım. İnşallah da İBB Başkanı olacağım. Nefret öyle bir duygudur ki, içinizdeki kin duygusunu besler ve yakar, bitirir, bütün duygularınızı eritir, yok eder. Ben, bu şehre nefret etmek için yönetici olmayacağım, olmam da. Bu şehirde yaşayan tek bir kişiden bile nefret ederek yöneticilik yapılmaz. Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır. Ben, gücünü toplumdan alan ve toplumun her ferdini seven bir insan olarak, sizin gücünüzle, güçlü bir insan olacağım. Her birinizden elde edeceğimiz duygularla herkesi seveceğim” şeklinde konuştu. İmamoğlu, konuşmasının ardından salonda bulunan başkan adaylarını sahneye çağırarak, birlikte poz verdi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Yıldırım’a ”yeşil” yanıtı:
Göremiyorsanız, gözlük takın, ben kullanıyorum!

İmamoğlu: Tuzla’yı pis kokulardan kurtaracağız

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ın, Beylikdüzü ziyareti sırasında dile getirdiği, ”Yeşil diyorlar, ama ben gelirken yeşil alan görmedim” iddiasına yanıt verdi. İmamoğlu, ”Rakibim burada oturuyor, evi burada galiba. Dün, benim ilçeme, Beylikdüzü’ne gelmiş. Demiş ki ‘Yeşil alan diyor ama ben buraya geldim yeşil alan göremedim’ demiş. Göremediyse, benim gözlerim de bozuk, bak gözlük takıyorum. Gözlük taksınlar. Çünkü en yeşil ilçelerinden birisi Beylikdüzü. Yıllardır Tuzla ağlar durur. İlk ziyaretimde başkanlarımız, ‘Bizi bu pis kokudan kurtar’ dedi. Niye yapmıyorlar? Bizzat yerine gittim, yanında duramadım. İnsanlara yazık değil mi kardeşim. Bütün pis kokulardan sizi kurtaracağım ama Tuzla’daki pis kokudan da sizi kurtaracağım” dedi.

TUZLA / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim turlarına, sabah Sarıyer Belgrad Ormanı’nda eşiyle ve vatandaşlarla yürüyüş yaparak başladı. Maltepe’de Samsunlular’la buluşan İmamoğlu, Kartal Yenimahalle’de bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya geldi. Kartal’dan Tuzla’ya geçen İmamoğlu Aydıntepe, İçmeler ve Yayla mahallelerinde kendisini bekleyen vatandaşlara, seçim otobüsünün üzerine çıkarak kısa konuşmalar yaptı. Konuşmalar nedeniyle oluşan kısa süreli trafik tıkanıkları nedeniyle vatandaşlardan özür dileyen İmamoğlu, tabela isimlerini okuduğu esnaflardan haklarını helal etmelerini istedi. Bu etkinlikler sırasında bir vatandaş, seçim otobüsündeki İmamoğlu’na tespih hediye etti.

”Neden kötü konuşayım?”

3 ”mini mitingin” ardından Şifa Mahallesi’ne geçen İmamoğlu, ”ana miting” için halkla buluştu. İlk konuşmayı, CHP Tuzla Belediye Başkan adayı Salim Gürsoy yaptı. Yaklaşık 5 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa seslenen İmamoğlu, sözlerine ”Bu şehrin insanlarına, bu güzel topraklar hep güzel sözler bırakmış. Hacı Bektaş gibi, Mevlana gibi. Layık olmak bize düşer. Size söz. Tek bir gün, milletimin önünde tek bir kötü söz söylemeyeceğim. Millet, bağıran çağırandan usanmış. Eşimle selamlıyorum sizi. Ben, çocuklarıma bile bağıramam. Oğullarıma gücüm biraz yetiyor ama kızıma gücüm hiç yetmiyor. Kalbinizin sıcaklığınızı hissetmek varken, ben neden kötü konuşayım. Birisi kin, nefret, ayaklarımın altına alır ezerim diyor. Ben her kesimin, her görüşün oyunu istiyorum” şeklinde başladı.

”Hangi işareti yaparsan yap, oy ver”

Yol boyu kendisine farklı politik anlayışlara sahip vatandaşların siyasi partilerini ifade eden işaretler yaptığını kaydeden İmamoğlu, ”Kalpten söylüyorum. Hangi işareti yapıyorsa yapsın, herkesin oyunu istiyorum. Herkesin oyunun hakkını vereceğime eminim. Bana oy vermeyenler, oy verenler. Herkese hizmet edeceğim. Ben, herkesin oyunu istiyorum. Hangi işareti yapıyorsa yapsın, herkesin oyunu istiyorum. Bana oy verenler vermeyenler diye ayırıyorlar. Oy vermeyenlere lakap takıp, ayrıştırıyorlar, ahlakım müsait değil tanımlama yapıyorlar. Annem bana hiç küfür etme dedi. Kötü söz söylemeyi sevmem. Başta güzel anneleriniz ve babalarınızın sözünü dinleyin. Ben ne diyorum? Bana oy verenlere kurban olayım, teşekkür ederim. Oy vermeyenlere de diyorum ki, 1 Nisan’dan sonra onları pişman edeceğim. Onlara o kadar çok hizmet edeceğim ki, hiç kimseyi dışarda bırakmayacağım. Herkes benim insanım ya, 7 bölge 7 renk. Burada herkes var” dedi.

Tuzla’ya yeni metro hattı müjdesi

Tuzla için Tavşantepe hattı dışında, Sabiha Gökçen-Tuzla OSB metro hattını devreye sokacaklarını belirten İmamoğlu, ”Tuzla metrosunu, ilk 5 yılda getireceğiz, sizi aldatmayacağız. Tuzla’da en büyük yaşam vadilerinden birini müjdeledik. Çocuklarımızın, ailelerimizin kolaylıkla gezeceği ve mutlu olacağı, bu şehrin nefese alacağı yerler olacak. Birilerinin gelip, akşamdan sabaha oraya koca koca bina yapmalarına engel olacağız. Tuzla nefes alacak yer olacak. İstanbul’a yeşillik, güzellik lazım. İstanbul’un geleceğinin pırıl pırıl hazırlanması lazım. Çocuklarımız yarın bize isyan etmemeleri lazım. Bizim onları devraldığımız mirası güzel devretmemiz lazım” diye konuştu.

”Tuzla’yı pis kokudan kurtaracağız”

Rakibi AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Beylikdüzü ziyareti sırasında sarf ettiği, ”Yeşil diyorlar, ama ben gelirken yeşil alan görmedim” sözlerine de yanıt veren İmamoğlu, ”Rakibim burada oturuyor, evi burada galiba. Dün, benim ilçeme, Beylikdüzü’ne gelmiş. Demiş ki ‘Yeşil alan diyor ama ben buraya geldim yeşil alan göremedim’ demiş. Göremediyse, benim gözlerim de bozuk, bak gözlük takıyorum. Gözlük taksınlar. Çünkü en yeşil ilçelerinden birisi Beylikdüzü. Kim oturursa otursun Tuzla’da, eğer şehri hissetmiyorsa, sorunları çözmüyorsa, bir anlamı yok. Yıllardır Tuzla ağlar durur. İlk ziyaretimde başkanlarımız, ‘Bizi bu pis kokudan kurtar’ dedi. Niye yapmıyorlar? Bizzat yerine gittim, yanında duramadım. İnsanlara yazık değil mi kardeşim. Bunun çözümü yok değil. Bu vatandaşa ilgisizlik. Vatandaşa ilgi göstermezseniz çözüm bulamazsın. Bütün pis kokulardan sizi kurtaracağım ama Tuzla’daki pis kokudan da sizi kurtaracağım” diye konuştu.

”İstanbul’u coşturmaya geldim”

”İstanbul’u coşturmaya geldim” diyen İmamoğlu, ”Tabelalarda, billboardlarda, oto yollarda, parasını ödeyip aldığımız bina duvarlarında resimlerimizi sökmek için baskı yapıyorlarmış. Ben de dedim ki, Allahaşkına, biz milletin kalbine girmişiz, bizim yüzümüzü, resmimizi insanların kalbinden çıkaramazsınız, kaldıramazsınız. Ben, çok rahatım” dedi. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle oluşan izdiham dolayı, seçim otobüsüne zorlukla binebildi. Bu sırada bir kadın vatandaş, otobüsün camına vurarak, İmamoğlu’na, ”Bir tane teyze var, sizi görmek istiyor. Ezildi arada kadın” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, yaşlı kadını ve ağlayarak kendisine ulaşmaya çalışana bir kız çocuğunu seçim otobüsüne aldı. Mikrofonu alan İmamoğlu, ”Hepinizi çok seviyorum. Daha gidecek çok yerimiz var. Beni affedin” diyerek, yolun açılmasını istedi. İmamoğlu’nun seçim otobüsü, alandan zorlukla ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

E-GAZETE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
+7
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 23 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+ + + + +11° +13°
+ + + + + +
İLGİLİ HABERLER