SON DAKİKA

Gazete İç Ses

Lotus

HER ŞEY “MESUT MUTLU”ÇATALCA İÇİN…

HER ŞEY “MESUT  MUTLU”ÇATALCA İÇİN…
Bu haber 19 Şubat 2024 - 16:30 'de eklendi.

İlk görev döneminde Çatalca tarihine geçecek mega hizmetler kazandıran Çatalca Belediye başkanı Mesut Üner’n yeni dönemde ilçeye kazandıracağı yeni vizyon projelerinin lansmanı yoğun bir katılımın olduğu coşkuyla gerçekleşti.Programda Dombra eseriyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı Uğur Işılak’ın sahne aldığı proje tanıtım lansmanı adeta şölene dönüştü.

“Yaptık Yapıyoruz”

Programın yapıldığı düğün salonunun içini ve dışını dolduran davetliler ve ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla alkışlar eşliğinde yaptığı ve yapacağı projelerini tek, tek heyacanla sıralayan başkan Üner, “Ben süslü kelimeler etmesini bilmem, ama hizmet etmesini çok iyi bilirim” Sizlerin desteği, bu projelerin başarısı için çok önemli, dolayısıyla birlikte daha güçlü bir gelecek inşa etmek adına desteklerinizi bekliyoruz. Biz vaatlerde bulunmuyoruz, yaptık, yapıyoruz ve sizlerin desteğiyle yapmaya devam edeceğiz. Her şey “Mesut  Mutlu” Çatalca İçin dedi.

Yeni dönem için 66 projeleri olduğunu ifade eden başkan Üner, “Projeyi iki T üzerine kurduk. En önemli projemiz tarım ve turizm. Buradaki çiftçimizin ürettiği buğdayı depo sıkıntısı olduğundan dolayı TMO alıyor. Bu sefer ya İstanbul dışına ya da Tekirdağ’a gitmek gerekiyor. Çatalca Belediyesi’nin ÇatBel diye bir şirketi var. ÇatBel nezdinde lisanslı bir depo yapacağız, en büyük ihtiyaçlarımızdan bir tanesi budur” dedi.

“Çatalca Bizim İçin Bir Sevda”

Başkan Üner, Çatalca’da bir düğün salonunda düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı’nda yeni projelerini duyururken Üner’e AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, parti temsilcileri, ilçe protokolü, ailesi ve çok sayıdaki sevenleri eşlik etti. Oldukça yoğun katılımın olduğu toplantı şarkıcı Uğur Işılak konseri ile başladı. Konserin ardından alkışlar eşliğinde söz alan Çatalca Belediye Başkanı Cumhur ittifak adayı Mesut Üner, 5 yılda yapmış olduğu projeleri gösteren bir video izlettikten sonra yeni dönemde gerçekleştirmek istediği projelerini ayrıntılı bir şekilde tek tek anlattı.

Başkan Üner, salonun içini ve dışını dolduran coşkulu kalabalığa seslenerek, Sizlerin güveni ve desteğiyle, söz verdiğimiz 38 projeden fazlasını başarıyla tamamladık. Hep birlikte, Çatalca’yı daha yaşanabilir, daha gelişmiş bir ilçe haline getirmek için gece gündüz demeden çalıştık. Yollarımızdan, parklarımıza, eğitim kurumlarından kültür merkezlerimize, tarımdan sanayiye kadar Çatalca’mızın geleceğine ışık tutan bu projelerle hem vatandaşlarımıza hem de ilçemize önemli katkılarda bulunduk. Her bir Çatalcalının gurur duyacağı, kalıcı izler bırakan bu projelerle birlikte, daha nice başarılara ulaşmak için kararlılıkla yola devam ediyoruz dedi. 2019 yılında 38 projeyle yola çıktılarını ifade eden başkan Üner, “Çok şükür ki bugün 147 projeyi tamamladık. Devam eden 6 projemiz daha var onlarla beraber 153 projeye denk geliyor. Önümüzdeki süreç içerisinde ise şu anda 66 projeyle yola devam ediyoruz, devam eden 6 projemizle birlikte. Bunu tabi ki sahanın ihtiyacına göre çoğaltacağız. Bu dönem Çatalca’da daha farklı vizyonla gidiyoruz çünkü Çatalca bizim için bir sevdadır dedi.

“Çocuğundan Emeklisine Dokunan Projeler”

Çatalca  İstanbul’un tarım ve tahıl deposu olduğunu belirten başkan Üner, Murat Kurum’la da görüştük, bundan sonraki süreçte Çatalca’daki hemşehrilerimize mazot, gübre, ekipman, hayvancılık yapanlara besi yemi, ot ve saman gibi destekler vereceğiz. Bunlar basit gibi görünüyor ama sahada karşılığı olan işler. Köylerimizdeki kadınların artık bizimle paydaş noktasına getirmek istiyoruz. Alım garantili işler yapacağız. Evinde turşusunu, tarhanasını, eriştesini biriktiren kişilerden alımını yapacağız, bunları e-ticaretle ya da bizim kendi kuracağımız ekiple kooperatif bazıyla bütün İstanbul ile buluşturacağız. Biz bunu bu dönem daha iyi bir noktaya getireceğiz. Öğrencisinden, çocuğundan, gencinden, emeklisine kadar hepsine dokunan projelerimiz var” diye konuştu.

“İstanbul’da Farklı İlçeyiz”

Başkan Üner, “Çatalca’nın bugün burada olmaması lazım, 15 yıl önce bu konumda olması lazım. Hep geri bırakıldı, hiçbir şekilde hizmetle ilgili bir şeyler yapılmadı. Bizim ideolojik noktada bir bakış açımız yok. Belediyemizin en güzel parkına, yaşam alanına bir önceki belediye başkanı Cem Kara’nın ismini verdik. Niye? Çünkü biz burada kardeş şekilde yaşamayı ve onlarla beraber yürümeyi her zaman kendimize ideoloji olarak seçtik. Bugün İsmail İp Yaşam Alanı diye çok güzel bir yer yaptık, İsmail abi bugün İYİ Parti’den belediye başkan adayı. Biz bu konularda diğer ilçelerden çok farklı özellikleri olan bir ilçeyiz. Bu özelliğimizi kaybetmeyeceğiz. Seçime kadar herkes çıkıp projelerini anlatacak, 31 Mart’ta da Allah bize nasip ederse İnşallah 5 yıl daha devam ederiz, olur da bir başka arkadaşımız seçilirse inanın biz onun elini kaldırmasını biliriz, 5 yıl boyunca bize ihtiyacı olursa yanında durmayı da biliriz” ifadelerini kullandı.

“Öncelikli Projemiz Tarım Ve Turizm”

Şu anda 60’ın üzerinde projeleri olduğunu ifade eden Üner, “En önemli projemiz tarım ve turizm. Zaten projeyi iki T üzerinde kurduk. Neden tarım ve turizm? Çünkü Ormanlı, Evcik, Yalıköy ve Çilingoz olmak üzere dört tane sahilimiz var. Çilingoz’un yeri 156 bin metrekare. Burası aynı İğneada’da ki Longoz Ormanları gibi çok güzel bir yer, denizle iç içe. Burayı düzenleyeceğiz. Karadeniz kıyısına tam 42 kilometre kıyı şeridimiz var. Buralarda böyle 3,4 ay turizm yaşanmayacak, 12 ay yaşanacak. Off road, yürüme tracking, ATV gelecek, zaten şu anda bunlar amatör düzeyde yapılıyor. Biz bunlara dokunarak daha profesyonel noktaya getireceğiz. Mesela İstanbul’un her tarafından karavan kamp problemi var. Biz bunu inşallah Çilingoz’da 156 bin metrekarenin içinde düzenleyeceğiz, aynı zamanda oraya bir havuz oteli kuracağız inşallah. Çünkü orası ormanın içi, şu anda imar konusunda sorun var. Bunların hepsini hallettikten sonra içine iki tane yüzme havuzu yapacağız. Hem karışık hem de bayanlar için ayrı olacak şekilde. Denizden suyu havuza basacağız. Havuzdaki suyu gün içinde kullandıktan sonra tekrardan denize basacağız. Yani deniz suyunu havuzda faydalandıracağız. Bu dört tane sahilimizden hepsinde bu olacak” diye konuştu.

Kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu söyleyen Üner, “Biz tarımla iç içe büyüyen bir ailenin çocuğuyuz. Bütün sıkıntıları, dertleri biliyoruz. En büyük sıkıntılardan bir tanesi gübre ve mazot desteği, bunları zaten yapacağız. Çatalca’nın en büyük ihtiyacı şu; buradaki çiftçimizin ürettiği buğdayı depo sıkıntısı olduğundan dolayı TMO alıyor. Ticaret yapan da alıyor ama daha çok TMO’ya döküyorlar. Bu sefer ya İstanbul dışına ya Tekirdağ’a gitmek gerekiyor. Ya da Silivri’de bir yer var oraya gidilmesi gerekiyor. Biz madem tahıl deposuyuz, en çok üretimi biz yapıyoruz. Niye vatandaşımız buradan oraya gitsin? Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığıyla bu konuları konuştuk. Çatalca Belediyesi’nin ÇatBel diye bir şirketi var. ÇatBel nezdinde lisanslı bir depo yapacağız, en büyük ihtiyaçlarımızdan bir tanesi bu” dedi.

“2 Bin Sosyal Konut”

Başkan Üner, ayrıca 2 bin adet sosyal konut projesi müjdesi verirken, bunların 500 adedinin belediye çalışanlarına ayrıldığını ve en az 3 yıl Çatalca’da ikamet etmesi gerektiğini belirtti. Üner, “Çatalca’daki köylülerimizi, Çatalca’daki pazarı İstanbul, Bakırköy, Şişli ve Beşiktaş’taki pazara entegre edeceğiz. İddia ediyorum şu anda biz yöresel pazara başladığımızda 27 tahta vardı. Şu anda yöresel pazarda 252 tahta var. Bunu Pazar günü kuruyoruz bunu ve herkes köyden yetiştirdiğini getiriyor. Kış ayı dolayısıyla üretim noktası biraz azalıyor ama Haziran ayından Eylül, Ekim ayına kadar köylü kendi ürettiğini oraya getiriyor. Yeter ki onlar üretsin. Biz onların yanında her zaman olmaya varız” diye konuştu.

CHP Adayı Erhan Güzel’e Gönderme”

Başkan Üner, Bahanelerle sığınmadık ve Çatalca’nın parasını israf etmedik bundan sonrada etmeyeceğiz. 25 Milyon dolar borç devir aldık tamamına yakınını ödedik. Bizden önceki dönemde 10 yılda Çatalca Belediyesi’nin 25 Milyon Dolar topladığını, ancak karşılığında hiçbir hizmet vermediğini gördük. “Hizmet yok, çalışma yok, proje yok” 25 milyon doları nereye harcamışlar? Ayrıca 25 Milyon Dolar yanında bize de bir o kadar borç bıraktılar! Şimdi 10 yıl belediye başkanı yardımcısı görevinde bulunan Çatalca CHP Adayı Erhan Güzel’e soruyorum “Nerede yediniz paraları?”

“Vatanını En Çok Seven, Görevini En İyi Yapandır”

Her daim Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözünü kendisine ilke edinen Çatalca belediye başkanı, cumhur ittifakının belediye başkan adayı Mesut Üner,  ilçeye kazandırmak istediği yeni vizyon projelerinin lansmanı için kendisine destek amacıyla yoğun bir katılım gösteren ve coşkulu alkışlarıyla salonu inleten misafirlerine teşekkür ederek herkese sarılıp samimi bir ilgi ve alaka göstermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

E-GAZETE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
+7
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 23 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+ + + + +11° +13°
+ + + + + +
İLGİLİ HABERLER