SON DAKİKA

Gazete İç Ses

Çatalca Belediyesi Meclisi’nin Eylül Ayı Toplantısı 1. Birleşimi Gerçekleştirildi.

Çatalca Belediyesi Meclisi’nin Eylül Ayı Toplantısı 1. Birleşimi Gerçekleştirildi.
Bu haber 03 Eylül 2019 - 11:28 'de eklendi.

Çatalca Belediye Meclisi 2019 yılı Eylül ayı toplantısının 1. Birleşimi, Çatalca Belediye Başkanı  Mesut Üner Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapıldı.

Çatalca Belediye Başkanı  Mesut Üner’in ve AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Gurup sözcülerinin gündem dışı söz alarak Eylül ayı içerisinde yer alan özel gün kutlama mesajları ile başlayan mecliste; 20. Erguvan Festivalinde emeği geçen herkese, değerli Çatalca halkına ve ilçe dışarısından festivale katılan vatandaşlara teşekkür edildi. Ayrıca 16 Eylül’de başlayacak olan 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında tüm öğretmenlere, öğrencilere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması dilerken, 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Gününde vatan  uğruna canlarını seve seve feda eden Şehitler  ve Gaziler saygı ve minnetle anıldı. Meclis toplantısı gündem konularının görüşülerek karara bağlanması ile devam etti.

Gündem maddeleri oylandı.
Gündemin birinci maddesi olan “5393 Sayılı kanunun 15. maddesinin (i) fıkrasına istinaden, Belediyeye hibe edilmek istenilen şirket konusunun görüşülmesi” ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi oy çokluğu işe kabul edildi.
İkinci gündem maddesi olan “Dolu- Boş Kadro Derece Değişikliği” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin üçüncü maddesi olan “Mülkiyeti Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait olan Ferhatpaşa Mahallesi Çatalca Serisi 518 nolu bölmede kalan (Koru Restaurant) Lokanta-Kafeterya-Yemekhane amaçlı taşınmazın işletme hakkının 29 yıllık süre ile kiralanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi” ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin dördüncü maddesi olan “3402 Sayılı Kadastro Kanununa göre kadastro ekibi ile birlikte görev yapmak üzere,  Hisarbeyli Mahallesi bilirkişi seçimi” ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin beşinci maddesi olan “Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Ödenek Aktarması ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin altıncı maddesi olan “Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin yedinci maddesi olan “Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin sekizinci maddesi olan “Örencik Mahallesi 115 ada 18 nolu parselin çevresini kapsayan alana ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi, İmar Komisyonuna havalesine oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin dokuzuncu maddesi olan ”  Ferhatpaşa Mahallesi 113 ada 11 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikli” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi, İmar Komisyonuna havalesine oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin onuncu maddesi olan ” Çakıl Mahallesi 118 ada 73 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine yapılan itiraz” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi, İmar Komisyonuna havalesine oy birliği ile kabul edildi.
Çatalca Belediyesi Meclisi 2019 yılı Eylül ayı toplantısının 2. Birleşimi 6 Eylül 2019 Cuma günü saat 10.30’da toplanmak üzere sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

E-GAZETE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
+7
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 23 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+ + + + +11° +13°
+ + + + + +
İLGİLİ HABERLER