SON DAKİKA

Gazete İç Ses

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE KÜTÜPHANELERİ YENİDEN AÇILIYOR

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE KÜTÜPHANELERİ YENİDEN AÇILIYOR
Bu haber 30 Mayıs 2020 - 20:47 'de eklendi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıönlemleriçerçevesinde, geçiciolarakkapatılanBeylikdüzüBelediyeKütüphaneleri, 1 Haziran’dayenidenaçılacak. KütüphanelerintekrarhalkaaçılmasıöncesindeyapılandüzenlemeleridenetleyenBeylikdüzüBelediyeBaşkanı Mehmet Murat Çalık“Kütüphanelerimizdekitümkitapları, sterilize ettikveokumaalanlarımızısosyalmesafekuralınauygunolarakdizaynettik.” dedi.

Covid19 salgınıönlemlerikapsamında 16 Mart’tanberikapalıolanBeylikdüzüBelediyeKütüphaneleri, normalleşmesürecikapsamında, 1 HaziranPazartesigünü, kapılarınıyenidenokuyucularaaçacak. Okuma alanları, sosyalmesafekuralınauygunolarakyenidendüzenlenenkütüphanelereokuyucular, kütüphanegirişlerindeki el dezenfektanlarınıkullanarakvemaskeylegirebilecek.

Çalık: Gerekli Tüm Önlemleri Aldık

1 Haziran’da, Beylikdüzü’ndekibeşkütüphaneninyenidenhizmeteaçılacağını, kitapseverleremüjdeleyenBeylikdüzüBelediyeBaşkanı Mehmet Murat Çalık “Zor günlerin ardından Beylikdüzü tazelenirkenne mutlu ki pazartesi günü beş kütüphanemiz yeniden hizmete açılıyor. Gençler ve kitapsever hemşehrilerim, kütüphanelerimizdeki tüm kitaplarımızı sizler için sterilize ettik. Okuma alanlarımızı sosyal mesafeyi düşünerek yeniden dizayn ettik. Kütüphanelerimize ve kültür merkezlerimize girerken sağlığınız için ellerinizi dezenfekte etmeyi ve maske takmayı ihmal etmeyin. Hepinize keyifli saatler diliyorum.” diye konuştu.

Kitaplar Sterilize, Okuma Alanları Sosyal Mesafeli

Sterilize edilen kitapları, sosyal mesafe kuralına uygun hale getirilmiş okuma alanlarıyla okuyucularıyla buluşmaya hazırlanan Beylikdüzü Belediye Kütüphaneleri’nin girişlerine, el dezenfektanları yerleştirildi. Kütüphanelere, okuyucular maskeli olarak giriş yapabilecek.

Kütüphanelerde Çalışma Saatleri Yeniden Düzenlendi

Beylikdüzü’ndeki kitapseverlerin ve gençlerin açılmasını özlemle beklediği ve normalleşme sürecinde yeniden okuyucularıyla buluşmaya hazırlanan Beylikdüzü Belediye Kütüphaneleri’nde çalışma saatleri de yeniden düzenlendi. Özgecan Aslan Kütüphanesi, Yaşar Kemal Kütüphanesi ve Zübeyde Ana Kütüphanesi, sokağa çıkma yasağı olan hafta sonları hariç, her gün 09.00-17.30 saatleri arasında hizmet verecek. Tarık Buğra Kütüphanesi, hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-17.30 saatleri arasında açık, Pazar günü ise kapalı olacak. Kitapseverler, Fakir Baykurt Kütüphanesi’nden hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında yararlanabilecek. Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi ise hizmete kapalı olacak. 0-18 yaş arası kitapseverler, kütüphanelerden sadece Çarşamba ve Cuma günü, 14.00-17.30 saatleri arasında faydalanabilecek. Kütüphane görevlileri, girişlerde, kimlik kontrolü yaparak 18 yaş altı okuyucuları, Çarşamba ve Cuma günleri dışında kütüphanelere almayacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

E-GAZETE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
+7
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 23 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+ + + + +11° +13°
+ + + + + +
İLGİLİ HABERLER